„Dosáhnout mistrovství skrze dlouhodobé cílené úsilí.“

#BuďmeZdravými

KUNG FU PRO JUNIORY

Komplexní průprava pro rozvoj těla a motoriky
Základní gymnastické prvky a práce s tělem
Tradiční techniky a sestavy Kung Fu
Sebeobrana a kontaktní trénink, soutěže a hry

OBSAH TRÉNINKŮ PRO JUNIORY
#BuďmeSilnými

KUNG FU PRO SENIORY

Sebeobrana a práce se soupeřem
Komplexní průprava se zaměřením na kondici
Kickboxerské nácviky na lapy a pytle, ve dvojicích
Výuka tradičních technik a sestav Kung Fu

OBSAH TRÉNINKŮ PRO SENIORY

~ Časový rozpis a rozdělení tréninků ~
Platí od září 2022

Tréninky jsou rozděleny do dvou základních věkových skupin:

Junioři (od 8 do 14 let):
Pondělí a středa od 16:30 – 17:45

Senioři (od 15 let):
Pondělí a středa od 18:00 – 19:15
(Sraz vždy nejpozději 5 minut před tréninkem)

Na tréninky se schází vždy nejpozději 5 minut před zahájením tréninku tak, abyste se stihli převléct v šatně. 
Na tréninky se pouští vždy nejdříve 15 minut před tréninkem, poté se uzamyká vchod. Aktuální informace k tréninkům jsou vždy aktualizovány na FB.

~ Co mít s sebou na trénink ~

Tréninky se konají v naší vybavené tělocvičně, kde najdete vše potřebné pro trénink bojových umění. S sebou je však dobré si vždy vzít:

PITNÝ REŽIM

ŘÁDNÉ OBLEČENÍ

SVÉ CHRÁNIČE

VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST

Vezměte si s sebou pitný režim – ideálně čistou vodu.

Vezměte si volné oblečení – šortky nebo tepláky v černé barvě a černé tričko – důrazně doporučujeme pořídit si spodek kimona a klubové tričko z důvodu zachování řádné klubové kultury, po technických zkouškách také nosit řádně pásek vyobrazující stupeň praktikujícího. V areálu jsou k dispozici oddělené šatny pro muže a ženy, kde se můžete v klidu převléct.

V případě, že máte své vlastní chrániče, doporučujeme je nosit s sebou. Klub v případě potřeby poskytuje také chrániče na zapůjčení.

KUNG-FU JUNIOŘI
~ od 8 do 14 let ~

U nás v klubu se od roku 2000 zabýváme výukou bojových umění pro děti, kde se zaměřujeme na jejich celkový rozvoj, ať už celkové kondice, flexibility, mobility, výukou základů bojových umění, tak i soutěžní průpravou, kde se mohou několikrát do roka v případě zájmu účastnit mezinárodních soutěží a různých akcí.

U nás se junioři naučí základní gymnastiku, aby neměli strach z dopadu na zem, budou umět pracovat se soupeřem a budou se umět bránit vůči možným útokům, budou zdraví, silní a flexibilní. K tomu budou díky tréninkům a dílčím motivačním cílům rozvíjet svou vůli a tím i svůj charakter. 🙂

Náš klub si klade jako prioritu individuální přístup, kdy se trenéři mohou intenzivněji věnovat jednotlivým dětem a proto máme omezený počet členů v klubu.
Junioři jsou aktivně připravováni na technické zkoušky (páskování), které vyobrazuje stupeň jejich dovedností.

#BuďmeZdravými

Komplexní průprava

V průběhu tréninků se formou her, tak i tvrdé dřiny junioři připravují na fyzickou zátěž - rozvíjí svou sílu, jemnou motoriku, učí se základům gymnastiky a akrobacie, rozvíjí rozsahy potřebné pro techniky kopů a řádných postojů.

#BuďmeBojovníky

Tradiční techniky a sestavy

Většinu náplně tréninků u juniorů tvoří nácvik základních technik a postojů, které komplexně rozvíjí tělo a umění kontroly svého těla, které se poté aplikuje do nácviků sebeobrany, kickboxerských nácviků ve dvojicích na terče, aj.

#BuďmeSilnými

Kontaktní prvky

Formou her a soutěží se junioři přetahují formou grapplingu (judistického souboje na zemi), učí se proti sobě útočit a bránit se daným útokům, také se učí základům kickboxerského souboje formou semi-contactu, který komplexně rozvíjí reakce a kontrolu nad soupeřem.

KUNG-FU SENIOŘI
~ od 15 let ~

Tréninky seniorů u nás v klubu budou od září zaměřené zejména na efektivní sebeobranu, práci se soupeřem a celkovou fyzickou i psychickou průpravu. Budeme se věnovat nácvikům základních úderů, kopů, hodů a strhů, které se následně aplikují při nácviků na lapy a terče, dále pak v rámci nácviků reálné sebeobrany ve dvojicích, tak i ve skupině. Součástí tréninkové náplně bude sebeobrana beze zbraně, tak i se zbraní.

Hlavním přínosem tréninků u nás je rodinné zázemí, kde se člověk cítí dobře, individuální příprava a dohled zkušených instruktorů, a motivační cíle, které jsou zaměřeny v určitém období na jednotlivé oblasti (stretching, kondice, síla, aj.). 

Tréninky u nás jsou zaměřené na dlouhodobou celoroční průpravu,
kdy můžete skládat zkoušky (páskování) ve stylu Kung Fu.

#BuďmeZdravými

Komplexní průprava

V průběhu jednotlivých tréninků bude samozřejmostí řádné rozcvičení a v průběhu tréninků budou prokládány také cvičení na rozvoj motoriky, rovnováhy, síly, mobility a celkové kondice.

#DosáhniMistrovství

Tradiční prvky

Součástí tréninků bude nácvik základních technik (úderů a kopů, stržení a přehozy) a jednotlivých postojů, které jsou potřebné pro jejich následnou aplikaci formou efektivní sebeobrany.

#MějKontrolu

Kontaktní prvky

Tréninky budou zaměřeny zejména na efektivní sebeobranu, kde se budeme učit práci se soupeřem, jejich vychýlení z rovnováhy, využití protiútoků a cílení na slabá místa soupeře.

~ Členské příspěvky ~

Pravidla členství v
DC Akademie Karviná

- Být ryzího charakteru a vždy říkat pravdu
- Respektovat sebe sama a všechny ostatní za rovné
- Mít touhu se zdokonalovat
- Bránit slabší, když je to potřeba
- Pravidelně trénovat

PRVNÍ VSTUP ZDARMA

Přijďte si jeden trénink vyzkoušet, abyste věděli, zda jsou pravidelné tréninky u nás pro vás ta správná cesta. Jednorázové vstupy na tréninky Kung Fu u nás nevedeme.

Zvýhodněné půlroční členství:
Děti (-18) = 1.500 Kč/osobu
Dospělí (18+) = 2.500 Kč/osobu

Rodinní příslušníci mají zvýhodněnou cenu 1.500 Kč, případně domluvou s trenérem.
1. pololetí - od září do ledna
2. pololetí - od února do června

Klubové aktivity v průběhu letních prázdnin jsou omezeny – proto je půlroční členství omezeno na 5 měsíců.

Členské příspěvky se hradí na tréninku lektorům v hotovosti, nebo na klubový bankovní účet 2502289018/2010
s uvedením jména a příjmení do zprávy. Hradí se vždy půlroční členství – máte možnost využívat výhod pojišťoven, které proplácí pohybové aktivity pojištěncům (přispívají ročně 500-700 Kč/osobu/rok).

V rámci členství mají členové klubu možnost využívat v době tréninků kung-fu klubovou posilovnu (příchod je vždy s tréninkovou skupinou dle harmonogramu klubových aktivit).

„Zveme Vás mezi nás!“

Team Dragon Club Karviná

Dragon Club Karviná, z.s.
+420 720 380 694

Dragoncupcz@gmail.com

Údaje:
IČO:27025870, neplátce DPH
Karviná, Divišova 2823/16, 73301