DC Akademie

Víkendové soustředění Dragon Camp v Bystřici 2022

~ Dragon Club Karviná ~

Tak, konečně jsme se mohli zase všichni společně sejít a užít si tradiční víkendové soustředění v Bystřici, které pořádáme bezmála již přes 12 let. Jako vždy jsme si pořádně zatrénovali, předávali si své zkušenosti mezi sebou a také se bavili, hráli hry, vykládali si své vlastní zkušenosti, relaxovali jsme v bazénu a dobře se najedli… Bylo to jako vždy skvělé soustředění se skvělými lidmi v inspirativní atmosféře! 😉

Soustředění se konalo od 1-3. dubna 2022 za účasti 4 klubů bojových umění s celkovým počtem 43 osob

A jak nám to šlo? ...

V pátek jsme se všichni společně uvítali na místě – spousta známých tváří!!! 🙂 A jelikož to byl pro většinu již několikátý ročník soustředění, tak ti “veteráni” měli za úkol ukázat prostory areálu nováčkům a pomáhat jim během celého soustředění, aby třeba nezaspali na rozcvičku – to by bylo drahé… že?! 
Soustředění se pravidelně koná v příjemném areálu DDM v Bystřici nad Olší, kde je skvělé zázemí pro naše soustředění (tělocvičny, bazén, fitko, sauna, aj.) se skvělým personálem a hlavně na čerstvém vzduchu – i když pravda, letos byl vcelku chladný při mrazivých teplotách – zkrátka takové správné aprílové počasí!
Po přivítání jsme se společně vydali na večeři, po které následovala zábava v bazénu – starší si jako vždy užívali relaxaci v bublinkách a masážní části bazénu, nebo plavali, zatímco junioři se bavili v bazénové části, kde se mezi sebou hašteřili, provokovali se a někteří už trénovali přetahování a souboje, aby byli připravení na následující den. Zkrátka pátek je vždycky taková příprava na bouři.

A je to tu, trénink začíná! ...

Ráno jsme začali v 7:00 rozcvičkou, kde jsme byli k našim nejmenším shovívaví a nechali jsme je s trenérem se rozcvičit ve vnitřní tělocvičně a se staršími 13+ jsme se odhodlali jít cvičit do mrazu. Tam jsme se vyběhali, zahřáli, protáhli, udělali jsme si nějáké základní pohybovky a šlo se na zaslouženou snídani.
Po snídani byla menší pauza, takže mládež obsadila oblíbenou atrakci fotbálku a měli mezi sebou takový menší turnaj. Zábava přece jen musí být. No nic, hygiena, příprava na trénink a šlo se konečně pořádně trénovat – 3-hodinový tréninkový dopolední blok začíná!
Na zahájení tréninku byl nástup, kde jsme oficiálně přede všemi představili naše trenéry a jednotlivé kluby, které se soustředění účastnily, včetně stručného představení programu jednotlivých tréninkových bloků. Dopolední blok byl zaměřen zejména na technický nácvik, kde jsme si společně projeli základní techniky bojových umění, které následně byly využívány v následujících nácvicích ve dvojicích.
Dopolední tréninkový blok byl rozdělen mezi jednotlivé trenéry formou společné praxe se všemi účastníky – pracovalo se ve dvojicích při nácviku:

Marek Szweda: Rozcvičení a technický nácvik technik
Rudolf Mařík: Reakce na útoky soupeře – úhyby, bloky, distanc
Pepa Škapa: Šokové techniky, práce se soupeřem formou svedení na zem a pák
Pavel Chudárek: Využívání kopů v praxi 

Nácvik úhybů a bloků
Nácvik svedení soupeře na zem
Nácviky kopů v praxi
Po obědové pauze následoval tří-hodinový odpolední tréninkový blok, kde jsme se začali věnovat dynamičtějšímu tréninku, zejména ve dvojicích při nácviků kickboxu a dalších praktických dovedností. Cílem bylo jak unavit všechny účastníky, tak je i naučit nové dovednosti – podařilo se obojí, řekli bychom zpětně! 🙂
Na úvod tréninkového bloku jsme si společně zatrénovali úvodní pohybové hry ve dvojicích, kde po zahřátí jsme se rozdělili na dvě tréninkové skupiny – na děti, které šly trénovat do malé tělocvičny základy juda a gymnastiky, a na starší, kteří si nasadili chrániče a šlo se trénovat trošku do zátěže. Na úvod tohoto tematického bloku jsme si společně ještě vyzkoušeli některé základní kombinace formou stínového boxu – tedy kombinací mířených “do vzduchu” na imaginárního soupeře, které se následně aplikovaly také ve dvojicích, aby si účastníci zažili skutečný kontakt se soupeřem a nebyly to jen holé nácviky. Přece jenom nácvik bez soupeře je jen polovina úspěchu, chceme-li se něco skutečně naučit.
Odpolední tréninkový blok byl rozdělen mezi jednotlivé trenéry formou specializovaných stanovišť pod vedením jednotlivých trenérů – pracovalo se ve dvojicích při nácviku:

Rudolf Mařík: Souboj u zdi
Pepa Škapa: Kickboxerské nácviky
Marek Szweda: Lapování

Souboj u zdi
Kickboxerské nácviky
Lapování

Vzácná návštěva bojovníka "Hira"!

Letošního ročníku se poprvé účastnili žáci Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové pod vedením instruktora Rudolfa Maříka, se kterým jsme naplánovali vzácnou návštěvu patrona těchto žáků – Lukáše “Hiro” Hirku, který je příkladem skutečného bojovníka tělem i duší. (“Lukáš “Hiro” Hirka, novodobý válečný veterán, který byl v roce 2012 těžce zraněn v Afghánistánu při raketovém útoku. Po celou dobu od svého zranění se Lukáš snaží se svými nejbližšími vrátit se zpět do běžného života.”)
Uvítání Lukáše mezi námi na nástupu
Lukáš se “svými” žáky
Nechybělo ani povídání a výborné občerstvení od Lukášovy maminky
Po šesti a půl hodinách tréninků za celý sobotní den jsme se šli ještě pořádně navečeřet. Většina už byla skutečně unavená, po večeři mnoho účastníků už leželo a nabíralo síly na zítřejší den. Kdo se potřeboval zrelaxovat, šel ještě po večeři do bazénu a na závěr dne jsme se šli ještě lehce protáhnout na večerní lekci jógy do malé tělocvičny, kterou si vzal na starost Marek (přece jenom to taky potřeboval, aby se v neděli mohl hýbat!) 🙂 Tedy pro některé až 8,5 hodin tréninku v jednom dni, krásná práce! 

A je tady neděle...

Ráno začalo tentokráte o něco později, na rozcvičku se šlo v 7:30 a to už šlo při budíčku velice dobře poznat, že už byli všichni velmi unavení. V sobotu budíček žáden ani nebyl, protože všichni byli už brzy ráno s předstihem vzhůru. V neděli naopak nebyl vzhůru ani živáček a tak trenéři neváhali a všechny donutili vylézt ze spacáků, aby byli nastoupeni včas na ranní rozcvičku.
A tak jsme nastoupili ranní nástup, kde jsme v kliku vyčkali na poslední opozdilce (ty výrazy ve tvářích stály za to) a šlo se tentokráte na rozcvičku do malé tělocvičny, kde jsme společně hráli hry, které měly za cíl rozproudit krev. Hráli jsme vybíjenou, zmrzlíka v týmech a pak jsme se na závěr rozcvičky ještě lehce protáhli, abychom byli ready na dopolední tréninkový blok. No, máme po rozcvičce, hurá na snídani.
Nácvik se zbraní – krátká tyč
Nácvik se zbraní – Armádní lopatka
Nácvik se zbraní – Nůž
Nedělní tréninkový blok byl zaměřen na výuku zbraní. Na úvod si vzal krnovský trenér Ivo zahřátí a rozcvičení a následně jsme se všichni rozdělili do tří skupin, které rotovaly mezi trenéry, kteří měli připravené své tematické stanoviště:
Jaroslav a Marek Szwedovi: krátká tyč
Pepa Škapa: nůž
Rudolf Mařík: armádní lopatka
Na závěr dopoledního bloku jsme na nástupu poděkovali jak trenérům, kteří se naplno věnovali všem účastníkům a předávali jim své zkušenosti, tak jsme poděkovali i všem zúčastněným za tvrdou píli, kterou v průběhu soustředění projevili. Kde je vůle, tam je cesta – tak zní motto Lukáše Hirky a nepochybujeme o tom, že všichni účastníci budou tvrdě trénovat každým dnem k dosažení mistrovství.
Po závěrečném nástupu jsme se vydali vyklidit areál DDM, sbalit si své věci, nic nezapomenout a vyrazit společně na závěrečný oběd – takový slavnostní, jako vždy – pořádný vývar a řízek s bramborovou kaší. No skvělý závěr celého soustředění. Uvidíme se opět za rok! 😉

~ Účastníci Dragon Campu 2022 ~

Letošního ročníku se budou účastnit:

– Dragon Club Karviná, z.s. (Instruktor Jaroslav a Marek Szweda) 12 osob
– Chan Shaolin Si & Dju su sebeobrana Krnov (
Instruktor Josef Škapa): 16 osob
– SBS Milotice nad Bečvou (Instruktor Roman Michna): 6 osob
– Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové
(instruktor Rudolf Mařík): 9 osob

Poděkování sponzorům akce

~ Bez vás by to nešlo ~

Díky podpoře: Nadace OKD

Našim dlouhodobým partnerem našeho klubu je Nadace OKD, která podporuje mnoho našich projektů, kterým se nyní věnujeme a které jsme úspěšně dokončili. V tomto roce je to nákup pomůcek pro zdravotní trénink (jóga, stretching) a také podpora celoroční činnosti klubu (soustředění, celoroční tréninková činnost, aj.).

Fotoreport

~ Dragon Camp 2022 ~