V Karviné je stále oblíbenější cvičení jógy pod širým nebem. Pravidelně se lidé schází na Lodičkách, aby tady ztišili svou mysl a uvolnili tělo. My se teď s kamerou podíváme na jednu větší volnočasovou akci nazvanou Ostrov jógy.  

Lodičky v Karviné se staly oblíbeným místem pro trávení volného času a své místo tady našli i příznivci jógy. Pravidelně se schází na víkendových cvičeních a využívají i větší akce, kde se představují různí lektoři jógy, jak třeba na akci nazvané Ostrov jógy, kterou uspořádal

 Marek Szweda, lektor jógy z Dragon Clubu Karviná: “Si můžou vyzkoušet různé lekce od různých lektorů, protože každý má specifický styl. Ne každý lektor sedne všem, proto je dobré udělat takovou hromadnou akci, aby si mohli vyzkoušet, pobavit se s tím lektorem a užít si hodinu času pro sebe.”

Lektor jógy z Dragon Clubu Karviná Marek Szweda má svůj specifický styl, kde spojuje prvky kung-fu, čchi-kungu, fyzioterapie a další.

Marek Szweda, lektor jógy z Dragon Clubu Karviná: “Je to takový komplex, kde se protáhnou, zklidní a zaposilují, jinak jsou tradičnější styly jako hathajóga, ashtanga jóga, vinyasa jóga, všechny styly tady budou k vidění.” 

Především je jóga vhodná ke zklidnění.

Marek Szweda, lektor jógy z Dragon Clubu Karviná: “Tím, že cvičí a vnímají to tělo do hloubky, dokáží zlepšit svou pozornost, vnímavost svého těla, rozvíjí rovnováhu, dějí se metabolické proměny, hormonální změny, je to komplexní pro sebe.”
anketa: účastníci akce: “Mě to baví, je to určitý styl života a myslím, že je prospěšná pro mladé i starší věk, takže jógu určitě doporučuji.” “Já nejsem takový ten esoterický typ, mám to vyloženě na to, abych se protáhla a uvolnila ty zatuhlé svaly.”

Tradičně tady na Lodičkách probíhají lekce jógy každou sobotu a neděli, aktuálně od 10 hodin, v létě se čas přesune na hodinu devátou. Velká akce se také chystá u příležitosti Mezinárodního dne jógy.

 
Marek Szweda, lektor jógy z Dragon Clubu Karviná: “Budeme pořádat 21. června Mezinárodní den jógy a budeme tady mít zase takový odpolední program, bude to odpoledne až do večera.”

Začátek této akce je naplánován na 16. hodinu.