Dragon Cup 2016

Dragon Cup 2017

Dragon Cup 2018

Dragon Cup 2019

~ Dragon Cup 2024 ~

Po vynucené pěti-leté odmlce jsme se vrátili zpět do akce na zimní stadion STARS v Karviné naším 8. ročníkem – Dragon Warrior Cup 2024 – kde jsme uspořádali mezinárodní soutěž v bojových uměních, kterého se zúčastnilo celkem 130 soutěžících z České republiky, Polska a Slovenska. Po několika letech je to krásné navázání na předešlé ročníky a základ pro ty budoucí. 😉

Akci v úvodu zahájil náměstek města Karviná – Andrzej Bizoň.
Tento ročník byl uspořádán bez doprovodného programu.

~ Dragon Cup 2019 ~

Opět se nám podařila skvělá akce, kde jsme akci opět pořádali ve formě festivalu, kde hlavní částí byl světový turnaj Dragon World Cup, jehož se účastnilo na 220 soutěžících, a z doprovodného programu, kde se aktivně zapojila Armáda, Policie, Městská policie Karviná a Celní správa. Součástí programu byl již tradiční střelecký program.

Dragon Cup není o tom zvítězit, ale užít si skvělý den se skvělými lidmi v příjemném prostředí, kde ta medaile je jen bonus za tvrdou, každodenní píli, kterou každý bojovník musí ve svém životě podstoupil, aby se jednoho dne mohl stát tím „Dračím Bojovníkem“.

~ Dragon Cup 2018 ~

Po několika letech sbírání zkušeností s organizací DC jsme se rozhodli vytvořit větší projekt v Karviné – zase o něco větší, než ten předešlý. Vytvořili jsme akci, která spojovala nejen bojová umění, ozbrojené složky a střelecký program, ale také středověké rytíře v plných zbrojích, kteří během akce měli svůj vlastní turnaj HMB 5vs5 a 1vs1. Do akce se také aktivně zapojila organizace C.M.T.A. s Martinem Vaňkou s MČR v krásném olympijském sportu s duchem tradičních hodnot – Muaythai.

Celkem akci navštívilo okolo 1500 lidí, a z toho přes 400 soutěžících (z 8 zemí) v jednotlivých soutěžích – Dragon World Cup, MČR v Muaythai a v rytířském turnaji HMB.

~ Dragon Cup 2017 ~

Přelomový ročník, kdy se z turnaje v bojových uměních stal festival, během kterého se konalo Otevřené mistrovství světa v bojových uměních, kterého se účastnilo celkem 220 soutěžících z 10 zemí (Evropa, Asie, Amerika). Soutěžilo se v různých disciplínách (formy, zápasy, řešení sebeobranných situací a postoj železného jezdce).

Doprovodný program obsahoval: Soutěž ve workoutu – WObattle2017, kde se v disciplínách weighted, freestyle, muscle-ups utkalo 50 soutěžících z české a slovenské komunity workoutu, Military program – střelecké atrakce, Ukázky armády a policie (statické i dynamické), Exhibiční zápasy

Akci dle záznamu navštívilo celkem přes 2,5 tisíce návštěvníků.

~ Dragon Cup 2016 ~

Ročník 2016 byl specifický tím, že se ještě konal v rodném městě této akce – v Karviné, kde se setkaly spřátelené kluby bojových uměních, které si v přátelské atmosféře zasoutěžili jak v kontaktních, tak i nekontaktních disciplínách. Celkem se účastnilo celkem 160 soutěžících z České Republiky a Polska. Akci obohatily vystoupení Armády České Republiky a skvělé tanečnice.

Během tohoto ročníku Dragon Cup-u jsme si poprvé vytvořili své vlastní disciplíny – Iron Horse Stance (postoj železného jezdce) a kategorie – Dragon Fight / Combat (upravené pravidla čínského boxu).

Podařilo se nám na jedno místo dostat styly: Kung Fu, Shaolin, Wushu, Karate, MMA, Jiu-Jitsu, Taekwondo.

~ Dragon Cup 2015 ~

Po desetileté pauze jsme se rozhodli v Karviné opět začít organizovat Dragon Cup – malý turnaj mezi spřátelenými kluby bojových uměních.

Akce se účastnilo 80 soutěžících z České Republiky a Polska celkem s 210 starty.

Soutěžilo se pouze v nekontaktních disciplínách – Formách (se zbraní, beze zbraně, soft, hard a synchron) a DUO combatu (řešení sebeobranných situací ve dvojicích).

Soutěž doprovázelo akční vystoupení Armády ČR.

~ Dragon Cup 2004 a 2005 ~

KRONIKA 
Turnaj Draka 2004 a 2005

… Začátky projektu…

Dragon Club Karviná, z.s.
+420 720 380 694

Dragoncupcz@gmail.com

Údaje:
IČO:27025870, neplátce DPH
Karviná, Divišova 2823/16, 73301