DC Akademie

Vznik Dragon Centra v Karviné

"Správná péče je jako dotek přítomnosti."

Čím více se člověk věnuje studiu, tím více začíná vnímat vliv vnějšího prostředí na prostředí vnitřní a naopak. Když je člověk vyrovnaný, tvoří harmonický prostor, který dává smysl. Ten smysl se poté promítá všem, kteří do takového prostoru vstoupí. A tak jsme tuto moudrost využili naplno právě v přípravě masérny, do které jsme aplikovali to nejlepší z nás a budovali to skutečně poctivě do posledního detailu. Práce sice zdaleka ještě neskončily, ale masérna je již plnohodnotně zařízena. 🙂

Plány centra

Prvním krokem vůbec bylo naplánování masérny – zpočátku jsme mysleli, že uděláme jen malinkou místnůstku, kde by se masírovalo a nebyl by zde žádný další prostor. No… jak se teď podíváme na ony původní plány, jsme rádi, že se ještě upravily! 🙂

Původní tvar masérny v porovnání s aktuálním rozvržením.

Původní stav prostorů

Po řádném naplánování jsme se pustili do stavebních úprav prostoru, kdy jsme museli vytvořit zcela novou místnost s dostatečným prostorem k tomu, aby do masérny vešlo vše potřebné včetně příjemného posezení a nábytku. Pak jsme se teprve mohli pustit do práce. 

Na obrázku vidíte vybudování nové příčky a vytvoření nového stavebního otvoru do tělocvičny.

~ Hurá do práce! ~

Ze všeho nejdříve bylo potřeba oddělit prostor masérny od zbytku centra – využili jsme sádrokartónové konstrukce s izolační vatou v tloušťce 10cm, která zajišťuje nejen tepelný komfort prostoru, ale zejména tlumí jakýkoliv zvuk, aby v průběhu masáže byl příjemný klid a člověk se mohl uvolnit. Dlouhou dobu jsme měli stěny zevnitř masérny odkryté, než jsme přišli s celkovou koncepcí masérny a věděli, kde přesně natáhnout zásuvky, světla a další prvky. Tak jdeme plánovat! 

Práce na vybudování příček oddělující masérnu od zbytku centra

Jakmile jsme měli hotové stěny, bylo nutné se zaměřit na strop a srovnat jej do roviny. K tomu už jsme však museli mít dobrou představu toho, jak by masérna měla vypadat.

Téměř hotová vizualizace masérny - dobře, že se Marek ve škole naučil pracovat se Solid Edge! 🙂 Původní koncepce obsahovala práci se 4 elementy (voda, oheň, země, vzduch), ovšem změnili jsme jej na vyšší princip jin-jang, který teprve bude aplikován.

Základní koncepci tvoří strom života, který propojuje nebesa se zemí skrze kmen – metafora člověka, který stojí pevně na Zemi (je plně ukotven ve své rovnováze a nic s ním nepohne) a zároveň je plně spojen s nebesy (naplno využívá svou kreativitu, myšlení a chápání souvislostí). Kmen v sobě obsahuje 7 vitrín, které znázorňují 7 základních čaker našeho těla (jedná se o energetická centra, která mají na starost určitou kvalitu našeho života a dohromady tvoří komplexní potenciál pro život). 

Strop místnosti je ještě důležitější. Ten totiž ovlivňuje kvalitu, která přitéká z nebes a naplňuje tak korunu stromu, čímž celý strom získává určitou kvalitu. Zde máme v centru stropu vyobrazené semeno života – základní princip života (6 kružnic v jedné hlavní kružnici) tvořící základ všeho. Základ všeho proto, že základní kružnice vyjadřuje vědomí, které se poté promítá do reality skrze interakci s protínajícími se kružnicemi – na obrázku semena života je těchto kružnic 6. Těchto 6 kružnic tvoří jeden ze základních symbolů – Merkábu (Ma´ase merkava) z ranného židovského mysticismu vyobrazující “světelný vůz” ve kterém člověk cestuje a navštěvuje tento svět i světy jiné. Samotné semeno života je základem pro velmi známý symbol květu života, který se poté následně rozvíjí do podoby stromu života, nebo třeba metatronovy krychle. Pro nás je ovšem prioritní právě ono semeno života, která nás vede ke své vlastní podstatě – k nalezení sebe sama.

Vyobrazení semena života a principu merkaby v něm obsažené, jako základ stropu masérny.

~ Vizualizace by byla, tak s chutí do její realizace ~

Nejdříve ze všeho bylo potřeba srovnat celý strop do roviny – toho jsme dosáhli jednoduchým sádrokartonovým podhledem, ve kterém se již udělala příprava na základní osvětlení – bodovky. Samozřejmě jsme konstrukci řádně vyzkoušeli, aby nám strop během masáže nespadl na hlavu. Učili mne, že se na profil musím vždycky pěkně vyvěsit, abych měl jistotu, že vše drží tak, jak má. 🙂 A drží! 😉 Samozřejmostí bylo vyplnění stropu vatou, aby se teplo drželo pěkně v místnosti a zároveň opět slouží jako tlumení od vnějšího prostředí).

V galerii je k vidění tvorba základního podhledu krok po kroku

Po základním podhledu přišel na řadu trošku složitější ve tvaru semene života. Nebudu vám lhát – trošku více jsem se upřemýšlel, než jsem se pustil do práce! Přece jen, celá masérna je jeden takový velký experiment. 😉 Po vytvoření základní konstrukce bylo nutné připravit rozvody na led osvětlení a poté se celý strop mohl finálně zakrýt, přičemž se desky musely dotvarovat na místě.

Podívejte se v galerii, jak se strop tvořil krok po kroku.

~ A teď ten kmen... ~

Jakmile jsme měli hotový strop, mohli jsme se pustit do tvorby kmenu stromu života, který propojí ony nebesa se zemí. K tomu bylo zapotřebí mít připravený sádrokartónový podhled, na který to vše bylo potřeba ukotvit. Začali jsme ukotvením obvodových profilů do stěny, na které jsme namontovali nařezané sádrokartónové pásy. Dále jsme udělali stojny na police a pak v závěru přišla montáž polic, které to vše spojily a zpevnily. Samozřejmě vše je řádně vyplněno izolační vatou, aby celý tento výtvor nepůsobil jako veliký buben. 🙂

A kmen je tímto hotov. V galerii můžete vidět postupný proces jeho tvorby. 🙂

Jedna velká kapitola byla tmelení celé místnosti. Ono čím více detailů se navymyslí, tím více práce to dá. Kdo už někdy tuto práci dělal, velmi dobře bude vědět, o čem mluvím. 🙂 Každopádně tmelení dopadlo na výbornou a mohli jsme se pustit do designování barevného schématu místnosti a jednotlivých doplňků.

Připraveno na výmalbu. 🙂

Vybrali jsme dominantní žlutou barvu s efektem měsíční záře, který dohromady vytváří efekt nádherného zářícího povrchu. Z části jsme zachovali bílé zářící stěny, které dávají celé místnosti určitý nádech lehkosti.

Na stěny jsme zvolili efektovou tapetu v odstínech tyrkysové, která je brána jako duchovní a léčitelská barva. Zároveň v kombinaci se zlatou barvou (barva kmenu stromu) vyobrazuje přírodu – listy visící z koruny.

V masérně máme bohaté osvětlení, se kterým si můžeme hrát a různě je kombinovat – bodovky s velmi pěkným efektem křišťálu, led pásky ve vnitřním obvodu a taky vedlejší tlumené světlo. Samozřejmostí je využívání pouze teplého světla. Ovšem v průběhu masáží využíváme většinou pouze světlo svíčky, které je daleko příjemnější a dodává pocit klidu a bezpečí. 🙂 Strop máme aktuálně připravená na usazení hlavního květu doprostřed, který tuto část zcela završí k dokonalosti. K designu masérny jsme doladili i využitý závěs, který je ve velmi pěkném provedení a velmi dobře zatemňuje celou místnost, takže i ve dne se člověk dokáže uvolnit. Denní světlo přece jen do masérny nepatří – tedy ne do takové, kde se skutečně relaxuje. 🙂

V galerii vidíte hotové stavební úpravy včetně výmalby a tapet. A teď už jen dekorace a nábytek, ...

~ I v doplňcích je síla ~

V masérně máme oddělenou část s posezením velice pěkným paravánem. Velice důležitou roli přisuzujeme prvotnímu kontaktu s masírovaným, kdy by měl sdělit vše potřebné a vytvořit si vzájemnou důvěru – nejlépe s dobrým čajem nebo sklenici čisté vody, která je pro masáž velice důležitá kvůli zrychlenému metabolismu a odvodu škodlivin z těla.

Za paravánem si masírovaní mohou v klidu odložit své oblečení na věšák a ulehnout si v soukromí na lehátko. Přece se nám nikdo nebude svlékat před očima. 🙂 Nejsme na módním molu se spodním prádlem. Pro masírované máme vždy připravené příjemně povlečené masážní lehátko bavlněným povlečením, které se narozdíl od jednorázových nelepí na tělo ani obličej a o to větší komfort poskytuje. Pod povlečením je vždy vyhřívaná dečka, která zajistí tepelný komfort a prohřátí celého těla vedoucí ještě k hlubšímu svalovému uvolnění. Pro ženy máme vždy připravenou podložku pod hrudník, aby mohly v klidu ležet na břiše a mohly se v klidu nadechnout – myslíme na všechno! 🙂 Samozřejmostí je polštář pod kolena/chodidla, aby se uvolnily celé nohy a bedra. K tomu všemu máme vždy připravenou deku na závěrečnou relaxaci v klidu.

Vychytávkou je jóga podložka pod masážním lehátkem, která dává krásný pohled skrze otvor na obličej. 🙂 Jedná se konkrétně o buddhistickou mandalu se základem lotosového květu, který je z hlediska spirituality velice významným, neboť vyjadřuje osvícení skrze těžké životní zkoušky. 

~ Kmen stromu života ~

V závěru bylo potřeba vyplnit našich 7 vitrín v kmenu života, které vyobrazují základních 7 čaker lidského energetického systému. Samozřejmě jsme zde museli počítat se zabarvením dle barevného spektra přesně tak, jak to jde i v energetickém systému – jde to pěkně podle barevného spektra duhy – červená – oranžová – žlutá – zelená – světle modrá – tmavě modrá a fialová. Tohoto spektra jsme dosáhli skrze umístění barevných svíček a svícnů s podstavcem na ručně dělaných nepálských polštářcích. Křišťálové svícny jsou samozřejmě tvarovány do lotosového květu.

Dalším klíčovým faktorem, když se člověk zabývá meditacemi a vstupuje více do hloubky a začíná pracovat s jemnohmotným světem, tak přichází na řadu strážci, andělské bytosti a duchovní průvodci, mistři. Říká se, že každá brána má své strážce – brána ke svému srdci, brána ke své podstatě, brána do nebes, brána …. kamkoliv si přejete vstoupit. 🙂 A tak jsme každou ze sedmi vitrín pověřili jednomu archandělovi – Michaelovi, Rafaelovi, Gabrielovi, Urielovi, Zerachielovi, Chamuelovi a Raguelovi. Každý archanděl má svou specifickou roli a moc v jednotlivých oblastech pomoci člověku. Věc víry? Možná. Věc symboliky? Zaručeně. 🙂 Přece jen když člověk vidí sochu anděla, cítí hluboko v sobě pocit bezpečí. A to je vůbec klíčové k tomu, aby se člověk mohl uvolnit. 

K závěru každá z polic má u sebe krystal ve formě koule a surového krystalu/obelisku, který je přiřazen k té dané čakře. Do budoucna budou ještě doplněny o velké drůzy stejného krystalu v každé vitríně.

Vzhled vyplněných vitrín

Prostor je již téměř hotový. Samozřejmě nás čeká ještě mnoho “dodělávek” a vylepšení, ale v souhrnu je masérna již plnohodnotně připravená a vše ostatní bude už jen příjemný bonus. 🙂

#Pečuj o sebe

Chrám života v Karviné

Chrám života je nový prostor v Dragon Centru, který má poskytovat zázemí k poskytování nejen fyzické péče formou masáží, ale i konzultací, energetické harmonizace a komplexní holistické péči, která vede k dosažení celkové pohody a zdraví. Přijďte a dopřejte si chvíli pro sebe.

Naše péče

Adresa: Slovenská 2868/33a, Karviná-Hranice v areálu pošty v horním patře 
(protější roh vůči schodům) 

Autobusová zastávka: Karviná Hranice – Bazén/Pekárny