„Život není jen o tom, co jsme již pochopili, ale spíše o tom, co jsme ještě nepochopili.“ 🙂

#BeHealthy

Ásany

Fyzická praxe tréninku formou statických či dynamických sestav nám umožňuje být vitální a zároveň najít rovnováhu v našem životě. Tělo je součástí nás!

Zdravé a silné tělo
#BeSpecific

Koncentrace

Bez umění pozornosti ztrácíme svou vlastní půdu pod nohama a rychle tak padáme a bolí nás to. Trénink koncentrace je základem umění toho být sám sebou.

Umění naší pozornosti
#BeYourself

BODHI JÓGA

Zázemí pro ty, jenž chtějí v příjemné atmosféře stejně naladěných lidí poznávat hlubší aspekty života skrze svou vlastní zkušenost.

ŽIVOTNÍ CESTA
#BeCalm

Meditace

Meditace slouží k sebe-poznání. Není důležité vyzkoušet si sto druhů meditací s různou hudbou, ale prožít stav meditace, to je skutečné poznání.

V klidu rozjímat
#BeAware

Moudrost

Být si vědom toho, co děláme, to je darem nejvyšším. Netřeba dělat věci, kterým nerozumíme, je důležité vnímat skutečnost, která sama se definuje svým vlastním prožitkem.

Pochopit podstatu

~ BODHI JÓGA ~

Spojení umění tradiční Jógy s uměním Zenu (meditace) a Qi-gongu (životní energie, čakry, kundalini), to je Bodhi Jóga u nás v Karviné.

V rámci lekce budou kombinovány jednotlivé jogínské metody tak, aby to člověka dovedlo do stavu své vlastní přirozenosti, případně kultivace jednotlivých aspektů, na které daná lekce jógy bude zaměřená. Struktura lekce je vždy na daném lektorovi, který si navnímá přítomnou skupinu, která se zrovna na dané lekci sešla a dle toho vše přizpůsobí. Nejsou to dané sestavené lekce hatha jógy, ashtangy, jin a jakékoliv jiné jógy, to je důležité uvědomit si pro již praktikující jogíny, kteří jsou zvyklí na určitý stereotyp.
“Be like a water, yoginis.”

VNÍMÁNÍ

Pratyahara neboli umění vnímání sebe sama i vnějšího prostředí.

KONCENTRACE

Dhāraṇā neboli umění koncentrace a pozornosti.

JÓGA

MEDITACE

Dhyāna neboli umění niterného poznávání.

DISKUSE

Gyāna (Jnana) neboli rozjímání o skutečnosti.

Lekce Bodhi Jógy jsou výsledkem životní cesty lektorů, kteří díky své životní cestě objevili onu jednoduchost, která je v naprostém souladu také s tím, co říká například Patañjali ve výkladu toho, jak vnímá onu jógu. Osm stupňů jógy umožňuje člověku nahlédnout do podstaty dění a umožňuje také nalézt cesty, jak kultivovat sebe sama, abychom dosáhli životní harmonie v našich životech. Ásany jsou jen prvním krokem! 🙂 To vše bude propojeno s uměním vnímání sebe sama, rozvíjení svých smyslů, meditací, praktikování zenu a dalších nádherných technik a metod k dosažení KLIDU, jenž je prvotní k SEBE-POZNÁNÍ. O tom Bodhi Jóga jest.

~ HARMONOGRAM LEKCÍ ~

~ Kurzy: BODHI JÓGA ~

Lekce Bodhi Jógy jsou od října do května pravidelně každý týden v našem Dragon Centru

Úvodní kurz

Úterý a Čtvrtek od 16:30 – 17:45

 

Kurz pro pokročilé 

Úterý a čtvrtek od 18:00 – 19:15

Pro lekce od října: Na lekce Bodhi Jógy se schází vždy nejpozději 5 minut před zahájením dané lekce – přijďte prosím včas. 🙂 Aktuální informace ohledně činnosti klubu jsou vždy aktualizovány na našem FB.

~ VÍKENDOVÁ JÓGA ~

Klasické ranní lekce jógy jsou vždy v letní sezóně na Lodičkách a od října do dubna jsou vždy dle našeho rozvrhu v Dragon Centru

Pravidelně v sobotu a neděli:
– ranní jóga od 09:00 – 10:15
– večerní jóga od 20:00 – 21:15

Minimální počet účastníků v rezervačním systému je stanoven na 8
– Lekce se konají s dobrovolným vstupným

Tradiční ranní lekce s názvem VÍTÁNÍ SLUNCE (na Lodičkách / v Dragon Centru) jsou oblíbeným způsobem, jak nastartovat a ukončit víkend zdravým pohybem, protažením a zklidněním po náročném týdnu.

~ CO SI VZÍT S SEBOU ~

PITNÝ REŽIM

POHODLNÉ OBLEČENÍ

JÓGAMATKU / DEKU

DĚTSKOU HRAVOST

VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST

Vezměte si s sebou pitný režim – ideálně čistou vodu – v případě chladného počasí můžete vzít teplý čaj – nedoporučujeme žádné slazené nápoje.

Vezměte si pohodlné oblečení, ideálně aby vás nikde netlačilo a cítili jste se zcela pohodlně v jakékoliv pozici. Ideální je čistá bavlna. V areálu jsou k dispozici oddělené šatny pro muže a ženy, kde se můžete v klidu převléct.

V tělocvičně jsou položené tatami, ale v případě zájmu si můžete vzít své jógamatky a k tomu deku na přikrytí u meditace.

S sebou si vezměte hlavně a to zejména dětskou hravost, která umožní nahlédnout za závoj našeho vlastního obrazu sebe sama a vnějšího života. 🙂

~ ÚHRADA LEKCÍ ~
(říjen - květen)

Půlroční členství = 2.500 Kč/osobu

U půlročního členství mají rodinní příslušníci , studenti a partneři zvýhodněnou cenu 1.500 Kč.
1. pololetí - od října do ledna
2. pololetí - od února do května
Půlroční členství je +- 32 lekcí (80 Kč / lekci)

Kurzy Bodhi jógy jsou podmíněny uhrazením členských příspěvků nejpozději v prvním tréninkovém týdnu, které opravňují členy klubu se aktivně účastnit jednotlivých aktivit – tedy pravidelných lekcí a stejně tak i dalších činností pořádaných klubem (klubových schůzí, odborných workshopů, soustředění, výletů, …).

Členské příspěvky se hradí na tréninku lektorům v hotovosti, nebo na klubový bankovní účet 2502289018/2010
s uvedením jména a příjmení do zprávy. Doporučujeme hradit půlroční členství nejen z důvodů výhodnější ceny, ale máte možnost využívat výhod pojišťoven, které proplácí pohybové aktivity pojištěncům (přispívají ročně 500-700 Kč/osobu/rok).

V rámci členství mají členové klubu možnost využívat v době tréninků kung-fu klubovou posilovnu (příchod vždy s tréninkovou skupinou dle harmonogramu klubových aktivit).

„Zveme Vás mezi nás. :)“

Team Dragon Club Karviná

Dragon Club Karviná, z.s.
+420 720 380 694

Dragoncupcz@gmail.com

Údaje:
IČO:27025870, neplátce DPH
Karviná, Divišova 2823/16, 73301